Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Jores has a deprecated constructor in /www/it-joker.cz/it-joker.cz/includes/class.Jores.php on line 21

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Database has a deprecated constructor in /www/it-joker.cz/it-joker.cz/includes/class.Database.php on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JoresTemplate has a deprecated constructor in /www/it-joker.cz/it-joker.cz/includes/class.JoresTemplate.php on line 84

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JoresTemplate_plugin has a deprecated constructor in /www/it-joker.cz/it-joker.cz/includes/class.JoresTemplate.php on line 469
Minigalerie

„Ajťák“ Joker, osobní stránky

Nacházíte se v části webu: Hlavní stránka › Počítače, weby › Moje projekty

Minigalerie

napsal Joker, 23.1.2008 15.44:38, naposledy upraveno 23.1.2008 17.30:05

Jednoduše a rychle instalovatelná a nastavitelná fotogalerie. Používá šablony JoresTemplate pro oddělení kódu stránky od PHP, pro úpravu struktury a vzhledu stránky tedy není potřeba znalost PHP. Pokud se spokojíte s výchozím nastavením, není potřeba v PHP nic nastavovat. Nahrajete skript, v HTML+CSS upravíte vzhled stránky a nakopírujete fotky.

Skript lze šířit pod licencí GNU GPL.

Stažení Minigalerie a ukázka použití

Podívejte se na ukázku použití Minigalerie.

Soubor ke stažení

Název:
minigalerie.zip
Datum vytvoření
07. 11. 2022
MD5
38d240e8d0e1d79b598ecfd6e83c36bf
Zatím staženo
1622x

Kliknutím na tlačítko "Stáhnout" soubor stáhnete do svého počítače

Instalace a použití

Obsah archivu stačí nahrát na Vaše webové stránky (vyžaduje na serveru PHP, vyzkoušeno na PHP4 a PHP5). Samotný HTML kód stránky je uložen v souboru galerie.tpl. Ke kódu můžete připojit svůj vlastní CSS soubor a nastavit vzhled stránky podle svých představ. Pokud chcete přesouvat i dynamicky generované bloky, je vhodné si prostudovat dokumentaci JoresTemplate. Ve výchozím nastavení funguje galerie takto (drtivou většinu nastavení je možné změnit):

  • Uvnitř archivu se nachází adresář fotky, do kterého se nahrají fotky i jejich náhledy. Rozpoznávané přípony souborů jsou: *.jpg, *.jpeg, *.png.
  • Náhledy obrázků pojmenujte tak, aby název souboru byl: *název velké fotky*_tmb.*přípona*. Například pokud se obrázky jmenují foto1.jpg, foto2.jpg, foto3.jpg, náhledy se budou jmenovat: foto1_tmb.jpg, foto2_tmb.jpg, foto3_tmb.jpg.
  • V názvech souborů (adresářů) nepoužívejte diakritiku!
  • Pokud chcete obrázkům přiřadit popisky, vytvořte ve stejném adresáři, kde je daná fotka, soubor *název fotky*.txt, pokud se soubor s fotkou jmenuje například foto1.jpg, popisek pojmenujte foto1.txt. Soubor uložte v kódování UTF-8. Pokud popisek píšete například v Poznámkovém bloku ve Windows, při ukládání souboru zvolte: Soubor, Uložit jako, zadejte název souboru (například foto1.txt pro obrázek foto1.jpg) a na třetím řádku vyberte kódování UTF-8.
  • Uvnitř galerie můžete vytvářet podgalerie- stačí, když v adresáři fotky vytvoříte další adresáře a do nich nahrajete fotky stejně, jako v předchozích bodech.
  • Název adresáře se zobrazí na stránce jako název podgalerie. V názvech adresářů však nepoužívejte diakritiku. Pokud chcete mít název galerie s diakritikou, nebo například celou větu s interpunkcí apod, vytvořte uvnitř příslušného adresáře soubor s názvem: _kategorie.txt a do něj napište pojmenování galerie. Soubor opět uložte v kódování UTF-8.
  • Příklad: Chcete-li v hlavní galerii mít podgalerii s názvem "Dovolená v Řecku", vytvořte v adresáři fotky podadresář například jménem "recko" (bez uvozovek), uvnitř kterého vytvořte soubor jménem _kategorie.txt a do něj napište: Dovolená v Řecku. Soubor uložte v kódování UTF-8 (viz výše). Dále do adresáře recko nahrajte fotky podle předchozích bodů.

Pokročilé úpravy

Nastavení PHP skriptu.

Chcete-li měnit nastavení skriptu, editujte soubor galerie.php. Nastavení je na začátku skriptu a každá položka je (doufám) dostatečně a přehledně okomentovaná.

Úprava dynamických bloků.

Pokud se vyznáte v použití JoresTemplate, zde najdete popis a význam prvků, které skript naplňuje:

kategorie
(blok) kód v bloku se zobrazí pro každou podřízenou galerii. Uvnitř bloku lze používat proměnné:
KATEGORIE_URI
hodnota parametru kategorie ve skriptu pro danou galerii (tzn. adresa galerie je galerie.php?kategorie={KATEGORIE_URI}
KATEGORIE_NAZEV
název kategorie
galerie_vnejsi
(blok) vnější blok zbrazování galerie (tj. zobrazování řádků). Uvnitř se předpokládá blok galerie_vnitrni. Pokud chcete galerii v tabulce, dejte do tohoto bloku značku <tr>, pak blok galerie_vnitrni a pak </tr>
galerie_vnitrni
(blok) vnitření blok zobrazování galerie (tj. zobrazování obrázků v řádku). Uvnitř tohoto bloku se očekávají jednotlivé obrázky. Uvnitř se používají následující proměnné:
OBRAZEK_CESTA
Pokud existuje velký obrázek, je zde uložena cesta k němu. Použitelné pro atribut href odkazu na velký obrázek.
NAHLED_CESTA
Cesta k náhledu obrázku (například pro atribut src prvku img)
POPISEK
Má-li obrázek popisek, je vyplněn v této proměnné
NEMA_PODKATEGORIE
naplněno v případě, že uvnitř dané galerie nejsou žádné podgalerie
TATO_KATEGORIE_NAZEV
název aktuálně prohlížené galerie
VYSSI_KATEGORIE_NAZEV
název nadřazené galerie
VYSSI_KATEGORIE_URL
parametr kategorie pro nadřazenou galerii (tzn. adresa je galerie.php?kategorie={VYSSI_KATEGORIE_URL})

Projekt Minigalerie

Minigalerie (právě čtete)

K tomuto příspěvku nejsou žádné komentáře

Přidávání nových komentářů je vypnuto