Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Jores has a deprecated constructor in /www/it-joker.cz/it-joker.cz/includes/class.Jores.php on line 21

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Database has a deprecated constructor in /www/it-joker.cz/it-joker.cz/includes/class.Database.php on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JoresTemplate has a deprecated constructor in /www/it-joker.cz/it-joker.cz/includes/class.JoresTemplate.php on line 84

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JoresTemplate_plugin has a deprecated constructor in /www/it-joker.cz/it-joker.cz/includes/class.JoresTemplate.php on line 469
Nechci, aby za mě někdo stávkoval

„Ajťák“ Joker, osobní stránky

Nacházíte se v části webu: Hlavní stránka › Zápisník

Nechci, aby za mě někdo stávkoval

napsal Joker, 13.6.2011 21.37:37, naposledy upraveno 13.6.2011 21.37:37

Za mě odboráři rozhodně stávkovat nebudou.

Jednak s dovolením o to, jaký mám názor a jak ho budu prezentovat, se postarám sám. Jednak mi celá ta stávka přijde úplně nesmyslná.

Důvody proč viz níže.

 1. Je to jen odborářská demonstrace síly.

  Pochopím stávku za zlepšení pracovních podmínek. Případně i proti tomu, aby stát nějaké odvětví příliš omezoval. Ale stávkovat za to, aby vláda nějaký problém neřešila?! Budiž, dá se říci, že reformy nejsou nic moc. Ale nedělat nic mi nepřipadá jako lepší alternativa. Ale hlavně: Na naše poměry nastala neobvyklá situace, kdy konání vlády alespoň náznakově připomíná volební programy zúčastněných stran. Stávkovat proti tomu, že vláda alespoň částečně a přibližně plní svůj volební program, mi přijde hloupé. Pokud někdo volil stranu s jejímž programem nesouhlasí, pak je s prominutím idiot.
  Už úplně hloupé mi přijde stávkovat proti tomu, že někdo alespoň přiznal, že stávající úroveň státních výdajů si prostě nemůžeme dovolit (sice nelze říci, že se s tím začalo něco dělat, ale po výrocích jako že zdroje jsou nebo že ty dluhy se nebudou muset platit, je alespoň přiznat si tvrdou realitu krok správným směrem).
  Celkově podle mého názoru je to stávka víceméně proto, aby se stávkovalo. Demonstrace síly ze strany odborů.

 2. Stávkujeme za vás.

  Žasnu, kde odboráři berou tu drzost prohlásit, že stávkují i za ostatní. Nechci, aby někdo za mě říkal, jaký mám názor. Nechci, aby mi nějací „pachatelé dobra“ škodili a ještě vykládali, že mi škodí pro mé dobro.

 3. Čím hůř, tím líp pro nás.

  Stávkovat a nepracovat, budiž. Ale vyhrožovat blokováním silnic?! Korunováno tím, že když přišli na to, že blokovat silnice je nezákonné, změnili ty výroky ve stylu: „My to jako organizovat nebudeme, ale on ty silnice někdo zablokuje“. Neboli škodit, ale nenápadně, aby to nebylo na nás. To mi už opravdu připadá jako sviňárna.
  Prostě čím více lidí poškodíme, tím silnější budeme vypadat.

 4. Kdo za to může?

  Velmi vtipný je argument: „My se nechceme uskrovňovat, protože peníze rozházeli politici“. A kdo tam ty politiky ksakru zvolil?! Argument, že politici mě oklamali, platí jedno volební období. Poté logicky volím jiné politiky. Bohužel většina lidí zjevně takhle logicky neuvažuje, takže znovu a znovu volí ty samé politiky a znovu a znovu je strašně překvapená, že zase lhali. Zejména výdrž voličů ODS v „disciplíně“ nechat si dělat na hlavu je až zarážející (pozn.: Ostatní parlamentní strany nejsou o mnoho lepší, ale ODS je v tomhle opravdu extrém).
  Čili pokud peníze rozházeli politici, kdo za to může? Voliči všech parlamentních stran, kteří ty politiky znovu a znovu volili.
  Z parlamentních stran beru „na milost“ jen voliče Věcí Veřejných, ti byli skutečně oklamáni. Alespoň ale zkusili změnu, alespoň to zkusit a splést se je lepší než to vůbec nezkusit. Pro TOP09 to neplatí, protože to jsou vesměs jen recyklovaní politici jiných stran.

  Stávkovat proti tomu, „že jsem blbej a neustále volím ty samé neschopné politiky“, mi přijde komické.


[1] od: RT × (22.6.2011 12.12:10)
Z osobní zkušenosti, nedávná stávka Praze snad jen prospěla, (nebo aspoň mně). Za prvé, Praha byla v pracovní den poloprázdná- jako o sobotní odpoledne v letní den. Jezdil jsem autem po centru a nikde žádné kolony, ani na magistrále u Muzea! Parkovat jsem mohl na chodníku a policie to tolerovala (dokonce jsem zahlídl, jak kolem mého auta prošla hlídka). Na úřadech nebyly žádné fronty. Takže z mého pohledu- samé výhody:)

[2] od: Joker ® (22.6.2011 15.44:03)
Ano, nakonec to proběhlo v klidu, když po vlně nevole nakonec byly zrušené blokády silnic. Přesto to hodně lidí poškodilo; Například si museli vybrat dovolenou, kterou by jinak mohli využít lépe, museli strávit čas plánováním cesty do práce, museli zrušit plánované schůzky a naplánovat je na jindy a podobně.

Přidat nový komentář