„Ajťák“ Joker, osobní stránky

Nacházíte se v části webu: Hlavní stránka › Zápisník

Kdo má čas něco vyšetřovat, prostě vinen a hotovo!

napsal Joker, 15.6.2011 14.29:50

Vyšetřování přestupků je spousta práce. Třeba obvinění je nutné podložit důkazy a Ústava zakazuje přiznání z obviněného jednoduše vymlátit. Přitom by stačilo prostě ten přestupek někomu přidělit a ten ať platí. Daleko míň práce a daleko víc pokut do rozpočtu.

Už se na tom pracuje. Poslanci schválili, že provozovatel vozidla je povinen zajistit, aby vozidlem nebyly páchány přestupky. Přesně takto:

Provozovatel vozidla zajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem.

Já myslím, že to je ohromné ulehčení práce pro úředníky a policisty. Mohlo by se v tom trendu pokračovat, například že když se viník přestupku nenajde, bude to automaticky provozovatel vozidla. Zároveň když se nenajde pachatel čehokoliv jiného, například krádeže nebo vraždy, bude automaticky odsouzen buď vlastník věci k činu použité (například zbraně nebo nože), nebo vlastník pozemku na kterém se čin stal.

Objasněnost by byla prakticky 100% a ani bychom nepotřebovali detektivy a vyšetřovatele, možná ani soudce, stačili by jen úředníci a policisti co by eskortovali odsouzené.


K tomuto příspěvku nejsou žádné komentáře

Přidat nový komentář